Menü
28Haz

Gel Seni Bir Kandırayım!

alarm
Türkiye’nin önde gelen alarm güvenlik sistemlerinden müdür yardımcısı olduğunu söyleyen bir bey beni aradı. Kendisiyle yakın zamanda bir görüşmemiz olmuştu. Onları tercih etmeyip kendimiz bir güvenlik sistemi kurdurmuştuk.

Konu ile alakalı konuşmak istediğini söyledi. Ben de zamanım varsa böyle satış amaçlı aramaları dinlerim.

Karar verip vermediğimi sorup konuya girdi. Yeni sistemi 3 ay önce devreye aldığımızı, ödemelerini yaptığımı bildirdim ve sözü ona bıraktım. Israrla ürünün avantajlarından bahsedip bana kampanyalar sundu. 9 taksitle 1.800 TL’ye 3 yıl bakım ve ürün garantili bir paket aldığımı söyledim. O bana ayda 200 TL yerine 90 TL ödeyeceğimi söyleyip kendi ürünlerinin daha avantajlı olduğundan bahsetti. Ben de ona sadece 9 ay boyunca 200 TL ödeyeceğimi ama onların sistemlerine geçersem, kullandığım süre boyunca 90 TL ödeyeceğimi söyledim. 20 ay mevcut sistemi kullansam parasını çıkaracağını, sonraki kullanımların bedavaya geleceğinden bahsettim. O da bana ürünlerinin kullanım boyunca garantili olduğunu söyledi, ben de aldığım ürünün 3 yıl garantili olduğu cevabını verdim. Bu sefer bilmediği bir firma ve ürün ile alakalı kötülemeler yapmaya başladı. Güldüm ve telefonu kapattım.

Aslında yapması gereken, “Hayırlı olsun,” deyip şu an kullandığım sistemden memnun olup olmadığımı sormaktı. Memnun isem fikrim değişirse hizmet vermeye hazır olduklarını söylese, aldığım hizmet ile kendi hizmetlerinin farklılıklarından bahsetse ve telefonu kapasa ne olur biliyor musunuz ?

Satış olur. Neden satış olur, bunu da açıklayayım.

Ben aldığım sistemden memnun olmama rağmen pek güvende hissetmiyorum kendimi. Ürünleri geri verme şansım olmadığı için ve hâlâ oraya 200 TL ödeme yaptığım için sistemi değiştiremiyorum. Taksitler bitince mutlaka mevcut sistemi değiştirip kendimi güvende hissettiğim bu firma ile çalışacaktım.

Peki şimdi ne mi oldu?

Bu firma beni aradı ve beni kandırmaya çalışıyor hissi uyandırdı. Ben de hal böyle olunca taksitlerim bitince başka bir firmadan hizmet alacağım ve bu firmayı tercih etmeyeceğim. Ayrıca yeni firmadan memnun kalırsam, mevcut üyeliğimi de iptal ettirip yeni firma ile çalışmaya başlayacağım.

Kötü bir satış konuşması, bir satış yapacağı yerde mevcut bir üyeliği kaybettirme ile sonuçlandı.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!