Menü
15Eyl

20’li Yaşlarda İş Hayatı – Irmak Özkaşıkçı Orman

E-Ticaretin içinde olduğum için okuyacağım kitapları internetten satın alırım. Kargo parası ödememek adına fazla miktarda kitap aldığım için de evimde okumaya başlamadığım 1-2 kitap mutlaka bulunur. Yolculuğa çıkacağım zaman bu kitapları yanıma alır okurum.

Kayseri’ye bir arkadaşımın düğününe giderken yanıma kitap almayı unutmuştum. Allah’tan havaalanında kitabevi vardı da oradan kitap alma şansım oldu.

Bu kitabı ilk kez havaalanındaki kitabevinde gördüm. 20’li yaşları devirmiş olmama rağmen başlık bende merak uyandırdı. Irmak Özkaşıkçı Orman ismini daha önce duymamıştım ama kısa açıklamada kendisinin 85 doğumlu olduğunu öğrenince, kendi kuşağımı başkasının gözünden okumanın faydalı olacağını düşünüp kitabı satın aldım.

Yaşadığım birçok tecrübeye kitapta rastladım. Ben aile şirketinde çalışmayı tercih edenlerden olduğum için mülakat, ilk iş günü heyecanı gibi konular ile alakalı farklı bilgileri de kitap sayesinde edindim.

Masanın diğer tarafındaki mülakatı yapan kişi olduğum ve duruma dair farklı izlenimlerim ve tecrübelerim bulunduğu için bu konuyla alakalı bloğumda en kısa zamanda bir yazı yazmayı da planlıyorum.

Kitaba geri dönersek, 20’li Yaşlarda İş Hayatı, üniversite okuyan veya üniversiteye hazırlanan ve iş hayatına atılacak gençler için çok faydalı olabilecek bir çalışma. Benim kanaatim, 14-15 yaşında bir genç bile bu kitabı okuyup eğitim ve iş hayatı ile ilgili önemli bilgilere sahip olarak fikirlerini geliştirebilir ve kariyer planını sağlıklı biçimde oluşturabilir. Bu yüzden, kitabı bitirdiğim an bu yıl Robert Kolej’i kazanan kuzenime tavsiye ettim.

Kitapta, iş dünyasından birçok isme de sorular yöneltilmiş. Ancak bu kişilerin yer aldıkları firmalar ve görevlerinden bahsedilmesi ve bunun kitabın sonunda değil de alakalı konuların sonunda belirtilmesi sanki daha güzel olabilirdi.

Sonuç olarak,
Bu kitap keyifle okuduğum, okurken kendimde birşeyler bulduğum bende eksik olan bazı duyguları yaşamamı sağlayan iyi bir yol arkadaşı oldu.

Yazarın kalemine sağlık.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

2 yorum

  1. Yas 43 ama alıp okuyacagım ınsallah.tesekkurler

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!