Menü
2Ağu

Yerli Malı Stratejileriyle Dünyaya Kafa Tutmak – Cenk Emre

Yerli Malı Stratejileriyle Dünyaya Kafa Tutmak - Cenk Emre

Amerika’da yeni şirket kurup orada satışa başladığımız hafta internette kitap ararken bu kitabı gördüğümde heyecanlanmıştım.

Hedefimiz ile örtüşen bir kitap bulmanın sevincini yaşıyordum. Kitabı satın aldım ve kargo teslim edildikten sonraki gün kitabı bir solukta bitirdim.

Kitabın başlarında bir şirketin müşterileri için 10 farklı değer yaratıp başarıya ulaşabileceğinden bahsediyordu. Gerek iç Pazar gerek dış pazarda başarılı olmak isteyen girişimcilerin dikkatle okuması gereken bir bölüm.

Kitabın ilerleyen bölümlerinde bizim firmamızın da yurtiçi pazarında yapmış olduğu ambalajlama hatalarından bahsedilmiş. Ambalajlama çok önemli aman dikkat diyelim bu bölümü dikkatle okuyalım.

Kitapta ürün ve model çeşitliliği ile alakalı çok faydalı olduğuna inandığım bir bölüm bulunmakta. İleride bu konu ile alakalı yaşamış olduğum tecrübeleri sizlerle paylaşmayı planlıyorum.

Kitabın devamında farklı sektörlerden yaşanılmış tecrübelerden bahsedilmiş. Belki sizin sektörünüzden güzel bir uygulamaya denk gelebilir veya bu uygulamaları kendi sektörünüze uyarlayabilirsiniz.

Eğer bir satış elemanı iseniz veya satış elemanı yöneten biriyseniz iyi bir satış elemanı nasıl olur bu kitapta öğrenebilirsiniz.

Bir çok işletme markasını genişletmeye çalışırken başarısız olur. Kitapta maddeler halinde bunun nedenlerini görebilir bu hatalara düşmeyebilirsiniz.

Geldik kitabın sonuna burada 10 adet güzel öneri ile uğurlanıyorsunuz. Kayda değer hap bilgiler.

Okudum anladım keyif aldım bazı uygulamaları hayata geçirdim ve bunun faydasını ufak ufak görmeye başladım.

Şiddetle tavsiye ettiğimi bir kitap hele ki yurtdışına satış yapıp marka olmaya çalışıyorsanız zaman kaybetmeden hemen alın okuyun.

Böyle bir kitabı yazıp bizlere ulaştıran Cenk EMRE Bey’e ve Optimist Yayınlarına teşekkürü borç bilirim

Yayın evine ufak bir önerim olacak. Dostlarına kitap hediye etmeyi seven biri olarak fiyatının arka kapakta yazması benim için biraz sıkıntı oluyor. Malum kültürümüzde hediyenin fiyatının söylenmesi ayıp 🙂

 

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!