Menü
17Haz

En Düşük Fiyatla Satışa Sunulan Ürünü Tercih Etmeyen Tek Ben Miyim?

Bu yazıyı okumaya başlamadan evvel, 2 yıl önce yazdığım “En Ucuz Ben Olmalıyım” başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

Yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak son zamanlarda fark ettiğim şu ki, arz fazlası olduğu için aynı ürünü yüzlerce satıcıda farklı fiyatlara bulmak mümkün.

Gerek karşılaştırma sitelerinde incelerken gerek pazar yerlerinde, aradığım ürünü en düşük fiyata bulduğumda almaya elim gitmiyor. Altında hep bir şey arıyor, şüphe duyuyorum ve bu nedenle en ucuza satan değil görece biraz daha pahalı satış yapan firmayı tercih ediyorum.

E-ticaret yapan ve yıllarca belirlediğimiz satış fiyatlarımızın kuruş bazında altına inen firmalarla mücadele etmiş biri olarak sinirimden, hırsımdan mı böyle düşünüyorum, yoksa genel eğilimde de mi bu yönde, çok merak ediyorum…

Eğer genelde böyle bir alıcı psikolojisi var ise ürünlerin satış fiyatlarını bir “tık” yukarıda tutmak çok akıllıca.

Böylelikle hem satıcı daha fazla kâr edebilir hem de piyasaya yeni giren firmalar en düşük fiyatla satış yapan firmalarla rekabet edip onlara zarar vereceğinden kendini bu çemberin dışında tutup koruyabilir.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!