Menü
19Kas

Fiyat Karşılaştırma Siteleri

Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren birçok fiyat karşılaştırma sitesi mevcuttur.

Öncelikle hangi karşılaştırma sitesiyle neye göre çalıştığımızı anlatmak istiyorum.

1 – Google aramalarında üstlerde çıkmalı

Bir karşılaştırma sitesiyle çalışmaya başlamadan önce, Google’da ürünleriniz ile alakalı bir arama çalışması yapın. Eğer ilk on sonuç arasında bu siteler mevcut ise onlarla çalışmaya başlayabilirsiniz. Google arama motorunda önde çıkmayan bir fiyat karşılaştırma sitesinde olmanın pek bir faydasını göreceğinize inanmıyorum.

2 – Firmanıza fatura kesebilmeli

Çalışacağınız karşılaştırma sitesinin size fatura kesip kesemeyeceğini mutlaka sorun, çünkü resmi olmayan, evinden site kuran küçük çaplı bir karşılaştırma sitesi ile karşılaşma ihtimaliniz olabilir.

3 – Bulunduğunuz sektör ile alakalı ürün listelemesi yapması

Daha önce ürünlerinizin karşılaştırmasının yapılmadığı bir sitede yer almanızın bir anlamı yok. Satışını yaptığınız ürünler ile alakalı en az 2-3 tane rakip sitenin fiyatının bulunması, sizin uygun olan fiyatınızı anlamlı kılacaktır.

Karşılaştırma siteleri ile çalışma başlattıktan sonra Google Analytic ile bu sitelerin istatistiklerini mutlaka karşılaştırmanızı öneririm.

Geri dönüşler tatmin edici değilse tekrar aynı firma ile çalışma yapmanıza para ödemenize gerek yoktur ama illa bu sitelerde olmalıyım diye düşünüyorsanız takdir sizin. Satış ve trafik sağlama hususunda bunun bir gereklilik olduğunu düşünüyorum ayrıca markalaşma adına bu sitelerde yer almak isterseniz ufak bütçelerle bu sitelerde bulunmanızı tavsiye ederim.

Biz e-hirdavat.com olarak birçok karşılaştırma sitesinde yer alıyoruz, fakat en iyi trafiği ve ciroyu akakce.com ile yakaladığımızı belirtmek isterim.

 

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!