Menü
27Kas

Müşteri İlişkileri Üzerine – 2

abant

Yoğun iş temposundan bunalıp bir Abant turu yapmaya karar verdik. Her zamanki gibi arkadaşlarım otel seçimini bana bırakıp sorumluluğu bana attılar. Güzel bir otel seçip, sorunsuz bir tatil yapabilmek adına ciddi bir araştırmaya girdim ve gideceğimiz otele karar verdim.

Pazar sabahı giriş yapıp, pazartesi erken çıkacağımız için girişte kahvaltı alıp alamayacağımızı sorduğumda yardımcı olabileceklerini, fakat pazar günü çıkışlar geç olduğu için odayı erken veremeyebileceklerini söylediler. Bunun bir sorun olmayacağını, bizim kahvaltı sonrası göl kenarında yürüyüşe gideceğimizi söyledim. Samimi bir telefon görüşmesinden sonra pazar sabahı erkenden otele giriş yaptık. Görevli, erken geldiğimizi ama şanslı olduğumuzu, çünkü 3-4 adet boş oda olduğunu ve istersek bu odalara bakıp karar verebileceğimizi söyledi.

Bize sabırla 4 odayı da tek tek gösterdi ve oda seçimimizde yardımcı oldu.

Durumdan çok memnundum. Yine doğru bir karar vermenin mutluluğunu yaşamakta idim. Gün boyu otelden aldığımız hizmetlerden ve güler yüzlü personelden dolayı çok güzel bir gün geçirdik.

Sonuç olarak, müşteriye dokunan personelin çok iyi olması gerektiğini daima savunurum.

Nasıl ki otelde ilk temas ettiğiniz kişi önemli ise, bir restoran veya mağazada da ilk kişi çok önemlidir.

Örneğin, bir restoran istediği kadar lüks olsun, kaliteli yemekler sunsun, hizmet eden garson ve komi iyi olmadıktan sonra o restorandan keyif alamazsınız. Bu yüzden, bilgili ve güler yüzlü personel firmanızı her zaman başarıya ulaştırmada önemli bir rol oynayacaktır.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!