Menü
16Ara

Kurumsal Bir Firmanın Sorumsuzu

7 Ekim 2015 tarihinde sattığımız bir ürün ile alakalı müşterimizin bir problemi oldu. Çözümü için bayisi olduğumuz firmaya mail attım. 15 Ekim 2015 tarihinde firmadan kısa süre içerisinde konu ile alakalı bilgilendirileceğimi belirten bir cevap geldi. Geçen süre boyunca müşterimiz her gün bizi arayıp bir gelişme olup olmadığını sordu ve bu işi çözmemiz gerektiğini söyledi. 18 Ekim 2015 tarihinde karşı taraftan hâlâ cevap gelmeyince biz firma içerisinde müşterimizin problemini çözüme ulaştırdık.

Buna rağmen firma yetkilisinden bir cevap alamadık. 2 Kasım 2015 tarihinde yine cevap gelmeyince ben tekrar kendilerine mail attım, kendisi de hemen cevap verdi ve gerekli işlemi başlattığını, konuyla ilgili beni haberdar edeceğini söyledi. Bugün 15 Aralık 2015, firma yetkilisine bundan tam 6 gün önce hatırlatma maili göndermeme rağmen hâlâ bir gelişme olmadı.

Eğer ben kendi içimde bu sorunu çözmesem, müşteriyi kaybetmiş olacaktım. Müşterimin ithalatçı firmanın elemanının sorumsuzluğu yüzünden mağdur edilmesi benim problemim. Ben bu soruna müdahale etmesem hem müşterim o firmaya hem de benim firmama ciddi bir güvensizlik duyacak ve büyük ihtimalle bir daha ürün almayarak beni cezalandıracak.

Olayın sorumlusunun bu olayda hiçbir kaybı yok, belki de önümüzdeki yıl terfi alacak ve maaş artışı olacak.

Belki onun da kendine göre problemleri vardır. İşini severek yapmaması, firma içinde sorunları olması, motivasyonunu kaybetmesi gibi sorunları olabilir

Çalıştığınız firmalarda böyle insanlar ile muhatap olmak durumunda kalmanız sizi her zaman yoracaktır ve zor durumda bırakacaktır. Bu tarz durumlar için her zaman bir B planınız olması gerekmektedir.

Bu yazıyı, sorunun çözülememesinin 2’nci ayını kutlarken yazmaya karar verdim. 2 aydır maalesef basit bir problemi çözemedik. Hala da çözmüş değiliz.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

2 yorum

  1. Malesef bir çok firmada sorumluluk almayan çalışanlar yüzünden böyle problemler ile uğraşıyoruz. En son buna benzer bir konu da sağolasın, sen araya girdin de problemimi çözdüler.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2016, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!