Menü
14Ara

Alışverişi Neden Yarım Bırakırız ?

Yönettiğim e-ticaret sitelerinden üç ayda bir deneme amaçlı alışverişler yaparım. Sorun var mı, gözümüzden kaçan bir şeyler var mı, diye araştırır dururum. Üyelerimizden gelen tüm geri bildirimleri bir şekilde kullanırım. Buna rağmen yönettiğim sitelerde sorun yok mudur, iyileştirme yapılamaz mı diye sorarsanız, tabii ki mutlaka eksikler, hatalar vardır fakat amacımız her zaman bu olumsuzlukları en aza indirmektir.

Bu yazımda size internet üzerinden alışverişi yarım bırakma nedenlerimi anlatacağım.

1.Sitenin Yavaş Yüklenmesi: Tezcanlı biri olarak işlerimi hep bir an önce halletmeye çalışırım. Yavaş açılan bir siteden bedava olsa dahi ürün almaya tahammül edemem.

2. İşlem Sayısı : Bir ürünü alırken birçok işleme tabi tutuluyorsam o siteden alışveriş yapmadan çıkarım. Bir ürünü sepete atıp, adres bilgilerini yazıp veya üye olup hemen ürünü almak isterim .

3. Amatör Siteler : Alacağım ürünün resminin başka siteden kopyalanmış olması ve kopyalanan sitenin adının o resimde olması, bannerların kalitesiz ve karmaşık olması sitenin amatör olduğunu gösterir ve o siteden alışveriş yapmamı engeller.

4. Firma bilgilerinin sitede bulunmaması : Bazı sitelerde ürün fiyatı uygun olmasına rağmen firma ile alakalı en ufak bilgi yoktur. Bu siteler bana güven vermediği için alışveriş yapmaktan vazgeçerim.

5. Ödeme alternatiflerinin olmaması : Her durumda kredi kartı bilgilerimi sisteme girme şansım olmadığı için paypal gibi ödeme alternatiflerini kullanan biri olarak bu imkanın verilmediği zamanlarda alışverişlerden vazgeçebilirim.

6. Mobil Sitenin Olmaması : Bazı e-ticaret siteleri maalesef akıllı telefonlarla alışverişi desteklememekte, desteklese bile alışveriş yapmanın pek mümkün olmadığı birtakım sitelerden alışveriş yapmadan çıkarım.

Bu bilgiler ışığında yönettiğim siteleri uyarlamaya çalışırım, tabii bazı durumlarda bana kolay gelen site başkasına zor gelebilir ya da bana zor gelen bir başkasına kolay gelebilir.

Onun için kulağınızı piyasadan uzaklaştırmadan siteniz ile alakalı tepkileri devamlı dinlemenizi tavsiye ediyorum .

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Bir yorum

  1. Katılıyorum.Başarılar.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!