Menü
18Ara

Her Şeyin Başı Blog / Salih Seçkin SEVİNÇ


Yine bir uçak yolculuğu öncesi internetten kitap siparişi vermiştim. Bu arada sadece yolculuk esnasında mı kitap okuyorsun diye soranlar olabilir. Bir internet bağımlısı olarak maalesef internet olduğu sürece okuduğum kitaptan randıman alamıyorum. Yaptığım her seyahatte de bir kitap bitirmeyi adet edindim. Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi bilir sorusunun cevabını “Gezerken okuyan insan çok bilir” diye verebilirim.

İlk kitabını okuduğum Salih Bey’in yazdıklarından feyz alıp başarılı sosyal medya kampanyaları düzenleyince ikinci kitabı okumak için sabırsızlanıyordum. Acaba bu kitap bana ne kazandıracak, ne gibi ufuklar açacaktı.

Öncelikle hemen söyleyeyim, çok kısa zamanda ikinci bir blog açacağım. Neden bloğum varken yeni bir blog açacağımı soracak olursanız, Salih Bey blogların bir konu üzerinde uzmanlaşmasının daha doğru ve daha güzel sonuçlar doğuracağını söylüyor. Ayrıca Google Amca’nın da bu tarz siteleri daha çok sevdiğini iyi biliyorum. Bir konu üzerinde uzmanlaşmak güzeldir.

Kitabı okurken sadece kişisel bir blog daha açmaya karar vermedim ayrıca e-ticaret sitem için kullandığım bloğu daha aktif hale getirmek için çalışmalara başladım bile.

Kitap okurken notlar alıp, bunları akıllı telefonumun not bölümüne yazardım. Bu sefer ufak bir not defteri kullandım; çok daha faydalı oldu. Nedenini sorarsanız, telefonu her elime aldığımda telefona dalıp kitaptan uzaklaşıyordum. Bundan sonra kitap okurken yanımda mutlaka ufak bir not defteri bulunduracağım.

Kitabı okurken aklıma takılan soruları not ediyordum. Fakat sayfalar ilerledikçe bu soruların cevabını birer birer bulmaya başladım. Bu insana gerçekten büyük bir keyif veriyor.

İlk kitapta olduğu gibi ikinci kitapta da çok güzel bilgiler edindim. Bunları birer birer e-ticaret sitemde ve kişisel bloğumda kullanmaya başladım bile.

Yazmayı seven, internetle ilgilenen herkesin keyifle okuyacağı bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kitabın sonlarında kişisel blog sahibi kişilerle yapılan röportajların da çok keyifli ve faydalı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim

Cevabını bulamadığım soruları buradan paylaşayım; cevap gelecektir Salih Bey’den

Bu bloğumda e-ticaret, pazarlama, müşteri ilişkileri, ekonomi üzerine yazılar yazıyorum. Gezen dolaşan biri olarak yüzlerce konuda yazabilme şansına sahibim. Ayrıca 15 yıldır bu işi yapan biri olarak, işimle alakalı ürünler üzerine yazılar yazmayı planlıyorum.

1.Soru : “Yerli Yapım” sitemde bu konularda yazı yazmayı çok uygun bulmuyorum, yanılıyor muyum?

2.Soru : Gezi ve hayat tecrübeleri ile alakalı yazılarımı yazacağım diğer bloğum için alan adımı emrahdurasi.com olarak mı, yoksa farklı bir isim üzerine mi kurmalıyım?

3.Soru : İş ile alakalı ürünler, işleyiş, iş tecrübelerim ile ilgili yazılarımı;

  • Şirketin kurumsal bloğunda mı,
  • Yerli Yapım’da mı,
  • Yeni kuracağım blog’da mı yazmalıyım?
  • Yoksa bambaşka bir blog mu açmam gerekiyor?

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

2 yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş Emrah Bey, tebrikler.
    Sorularınızın cevaplarını ben de Salih Bey’den bekliyorum.
    Selamlar…

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!