Menü
3Ara

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi Gerekli Midir?

Geçtiğimiz nisan ayında mağazamızı ziyaret eden bir müşterimiz, “Ürünler sitenizde daha ucuz, sanırım mağaza fiyatlarınız daha pahalı” diye başlamıştı cümleye.

Sonrasında telefonunu eline aldı, siteye girdi ve öfkelendi. Bilgisayardan erişimin kolay olduğunu ama telefondan siteye girmenin ölüm olduğunu söyledi.

Sonra kendi bilgisayarımdan müşterimizin bahsettiği ürünün fiyatını kontrol ettiğimde, kendisinin fiyatı yanlış hatırladığını öğrendik.

Başka bir zaman, bir LCD televizyon almaya karar verip mağazaya gittiğimde, ürünün fiyatını bir de internetten kontrol edeyim dedim ve mobil uyumlu bir e-ticaret sitesine denk gelmeyince işkence çekerek ürüne ulaşıp ayrıntıları okuyabildim.

Nisan ayında yaşadığım bu olaydan sonra, “Mobil uyumlu e-ticaret sitesi yapmalıyım” dedim.

Maliyetleri araştırınca biraz çekimser davrandım ve vazgeçtim

Ardından okuduğum bir makalede, mobil üzerinden e-ticaretin %27’lere yaklaştığı ve Google’ın mobil uyumlu olmayan e-ticaret sitelerini aramalarda göstermeyeceği yazıyordu. Makaleyi bitirdim, internette bir araştırma yaptım ve hizmet sağlayıcım İdeasoft ile mobil uyumlu bir e-ticaret sitesinin anlaşmasına imza attım.

An itibariyle E-HIRDAVAT.com‘un mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi var. Şu an için mobil siteden satış oranları %15‘lerde ama tıklanma oranlarında ciddi artışların söz konusu olduğunu söylemeliyim.

Benim önerim şu: bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz mutlaka siteniz mobil uyumlu olmalı.

Konu hakkındaki sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Yorum alanında sorularınızı benimle paylaşabilirsiniz.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!