Menü
25Kas

Niş Pazar Girişimciliği

nispazarlama
Hangi kitapçıya sorsam hangi internet sitesine baksam kitabı bulamamıştım. Uzun uğraşlar sonunda kitabı internette bir sitede bulabildim. 15 günlük bir bekleme sürecinden sonra kitap sonunda elimdeydi. Aslında çok ümidim yoktu çünkü kitap piyasada yoktu. Açıkçası gelmesi biraz sürpriz oldu.

Kitabı bulmak için niye bu kadar uğraşmıştım? Kitabın başlığı çok etkileyiciydi ve kitabı aramak için beni sevk eden en önemli neden oldu.

Niş Pazar Girişimciliği Ne İş Niş Olursa Yaparım Abi!

Önceden Mehmet Akif Çakırer’in bir kitabını daha okumuş ve beğenmiştim. Bu kitabı da iyi ki almış, okumuşum. Bana çok şey kattığını düşünüyorum.

Gelelim kitabımıza. Kitapta, 4 bölüm dikkat çekiyor:

Girişimcilik ve Pazarlama Tanımları

Niş Pazarlama, Kitlesel Pazarlama, Bölüm Pazarlama Karşılaştırmaları

Pazar Bölümlendirme

Dünyada Farklı Niş Pazarlama Başarıları

Girişimcilerin Özellikleri ve Girişimcilikle Alakalı Yanlış İnanışlar isimli iki başlık, kitapta özellikle okunması ve üzerine düşünülmesi gereken kısımlar. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Benim özellikle etkilendiğim bölüm Niş Pazarlama ve Kitlesel Pazarlama Karşılaştırması oldu. Bu bölümü okuduktan sonra gerçekten kendimi niş pazarlamaya daha da yakın bulduğumu söylemeliyim. Kendim için doğru olan bir işi meslek edindiğimi bir kez daha teyit etmiş oldum.

Çalışma hayatım boyunca, herkesin sattığı, ulaşabildiği ürünleri satmaktan hiç bir zaman keyif almadım. Uzun yıllar; farklı ürünler satmaya, çözüm üreten ürünler bulmaya, Türkiye’de olmayan ürünleri ithal etmeye veya ülkede üretmeye çalıştım.

Bundan çok keyif aldım ve rakiplerim arasında da epey bir fark yarattım.

Dünyadan Farklı Niş Örneklerini bu mesleği yapmaya başlayacak olan veya bu sektörde yer alan herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Okurken siz de neler yapabileceğiniz üzerine kafa yorun; şimdiye kadar yaptıklarınızı sorgulayarak daha iyi nasıl olacağınız ve farkı nasıl yaratacağınız üzerine düşünün.

Sizlere tavsiyem, bu kitabı okumanız ve girişimcillik için ne kadar uygun olup olmadığınıza karar vermeniz; niş pazarlama hakkında bilgi sahibi olup bu alanda yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmanız çünkü niş bir ürün satmak çok keyiflidir ve sıradan bir ürün satmaya göre daha kazançlıdır.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!