Menü
12Eyl

Söz Verdiğimiz Gibi

Eğer internette zaman geçiren insanlardansanız, kargolar ile alakalı aşağıda linklerini verdiğim videoları görmüşsünüzdür.

Bu videolar haricinde eminim sizin de kargolar ile alakalı mutlaka kötü bir anınız vardır.

Bu tarz eylemlerde genelde böyle büyük firmaları sorumlu tutmam, çünkü olayı birkaç personelin münferit hareketi olarak değerlendiririm.

Türkiye çapında bir operasyonu yönetmek, kontrol etmek gerçekten çok zor.

Ama bizim başımıza gelen olay bambaşka.

5000 TL değerinde kapıda ödeme olarak gönderdiğimiz ürünler, “Müşteri ürünü teslim almadı” diye geri geldi. Ürünleri kontrol ettiğimizde, gönderdiğimiz 33 kalem üründen sadece 7’sinin geri geldiğini gördük.

Hemen kargoyu aradık ve durumu belirttik.

Kendileri ürünün hiçbir şekilde açılmadığını ve müşterinin, faturada eksik ürün var diye kutuyu almadığını söylediler.

Sonra bununla alakalı bir tutanak tutulup tutulmadığını sorduk. Başta tutulmadığını sadece ürünün müşteri tarafından teslim alınmadığı söylendi. Sonradan ürün teslim alınmış dedik o zaman tuttuklarını söylediler. Tutanakta, ürünlerin hiçbir şekilde açılmadığı, eksik olduğu anlaşılınca iade edildiğinin yazdığını söylediler ama bu tutanağı bize iletmediler.

Sonra koliyi kontrol ettiğimizde şeffaf bantla kutunun altının tekrar açıldığını fark ettik. Ardından müşterimizi arayıp durumu anlattık. Müşterimiz, ürünleri açtığını ve tek tek kontrol ettiğini, eksik olduğu için almadığını söyledi. İşin ilginç tarafı müşterimiz bu konuda bizle fazla konuşmak istemiyordu.

Kargo firmasını tekrar arayıp bu olayları anlattık. Çalıştığımız kargo müdürü ve bölge satış sorumlusu şirketimize gelip müşterinin kesinlikle ürünü açmadığını, tutanağın bu şekilde olduğunu söylediler.

Biz de, “Madem öyle tutanak var, buyurun bakın, müşteri ile görüşmemizin ses kaydını dinleyin” dedik. Ses kaydında müşteri ürünleri açtığını ve eksik olduğunu beyan ettiğini söylüyordu.

“Ses kaydını verin, bu işi çözelim” diye rica ettiler. Kaydın bir kopyasını verdik. 3 ay ses seda çıkmayınca aradık ve “Haftaya sonuçlandıracağız” yanıtını aldık.

Daha sonra, müşteri ses kaydını dinlediğimde ürünleri açtığımı hatırladığımı ve firmamızı karalayıcı bir sürü yazının olduğu yeni bir tutanak geldi.

Benden aldıkları ses kaydını müşteriye dinletip oraya böyle demişsin dediler sonrasında yeni bir tutanak tutturmuşlar. Tutanak dediysem A4 kağıdına tarih bile olmayan bir kağıt parçası.

Kendilerine sorduğumda eski tutanağın olmadığını, ellerinde sadece bu tutanağın olduğunu söylediler.

En nihayetinde, gönderdiğimiz 5000 TL’lik malzemelerin 500 TL’lik bir kısmı geri geldi. Ürünlerimiz kayboldu.

Stok kontrollerimizde ve çift kontrol sistemi ile paketlediğimiz ürünlerde ürünün çıkışından %100 eminiz.

Peki o zaman Bu ürünlere ne oldu?

Ürünler kargoya teslim edildikten sonra mı kayboldu?
Ürünler müşteri tarafından mı kaybedildi ?
Ürünleri kurye mi kaybetti ?
Ürünleri kurye ile müşteri bir olup mu kaybettiler?

Bu kargoyu merak edenler için ‘’ Söz Verdiğimiz Gibi ‘’ sloganına sahip YURTİÇİ KARGO

Siz siz olun, Yurtiçi Kargo ile değerli bir şey taşıtacaksanız 10 kere düşünün.

5 yılı aşkın süredir çalıştığımız aylık ciddi rakamlar ödediğimiz bir kere bile sorun yaşatmadığımız, hasarlı kargoları sineye çektiğimiz Yurtiçi Kargo ‘nun bize yaklaşımı…

6 aylık beklemenin sonucunda, “Yapacak bir şey yok” dediler ve işin içinden sıyrıldılar.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

2 yorum

  1. Bimer’e şikayet edin (Ben neticeyi Bimerle Aldım). Benimde başıma ürün kaybolmasıyla ilgili bir şey geldi 3 ay sonra ürün bana ulaştı personeller arada yürütüyor bir çok konu okudum bu konuda.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!