Menü
12Nis

Sanal Pos ve Kredi Kartlarına Taksit İmkanları

Pile of Credit Cards

Ülkemizde her şey fazlasıyla olduğu gibi taksit özelliği olan kredi kartları da bir hayli fazla.

Şöyle bir çırpıda saymak gerekirse,

  • Bonus
  • World Card
  • Axess
  • Maximum
  • Paraf
  • Card Finans
  • HSBC Advantage

7 adet farklı taksit yapabilen kredi kartı demek, 7 tane banka ile bir fiil çalışmak demek.

Ayrıca, her banka ile ayrı ayrı oturup pazarlık yapmaya, yıllık sanal pos maliyetlerine, iyi ciro yapamazsanız verimsizlik ücretlerine, hesap işletim ücretlerine ve muhasebenizin 7 ayrı hesabı kontrol ettiği ciddi bir iş yoğunluğuna katlanmak demektir.

Şöyle bir piyasayı araştırıp en fazla müşteriye sahip taksitli kredi kartı hangisi ise onların sanal poslarını alayım derseniz diğer kredi kartlarını kullanan kişileri sitenizden uzaklaştırmış olacaksınız.

Biz ilk kurulduğumuzda yapmış olduğumuz “Alışverişlerinizde hangi kredi kartına taksit yaptırıyorsunuz” anketiyle en çok talep gören 3 banka kredi kartıyla çalışmaya başlamıştık. Daha sonra diğer kredi kartı sahipleri sitemizden taksit yapamadıkları için başka siteleri tercih etmeye başlayınca, o kredi kartlarının bankalarıyla da çalışmaya başladık ve satışlarımızda ciddi bir artış oldu.

Ama bu 7 bankayı birden idare etmek yöneticileri ile oran pazarlığı yapmak gerçekten kolay bir iş değil.

Bu zorluklar fark edilmiş olacak ki ülkemizde şu an birçok alternatif ödeme sistemi hizmeti sunan firma kurulmuş durumda.

Daha önce ödeme yöntemleri adı altında bir yazı yazıp, bu konulardan size bahsetmiştim.

Sanal pos ücretleri ve iş yükümüz arttıkça biz de zamanla bu alternatif ödeme yöntemlerini tercih etmeye başladık. Fakat bayisi olduğumuz Bosch firmasının bankalar ile yaptığı pos anlaşmaları dolayısıyla tekrar kendi poslarımızı kullanmaya başladık. Bu sistemde gelen ödemeler direk firmaya gidiyor bu da bize yılda ortalama %3 tasarruf etme fırsatı sağlıyordu.

E-HIRDAVAT.com olarak şu an 4 banka ile direkt, diğer 3 banka ile de PAYU ödeme sistemi üzerinden çalışıyoruz.

Bosch firmasının anlaşmalı olduğu banka kredi kartlarını kendi sanal poslarımızla hallettiğimiz için ciromuzun %75’ini bu kartlarla sağlıyoruz.

Bu işe yeni başlayacaklar için tavsiyem:

Bizim gibi bir bayilik anlaşmanız varsa kendi sanal poslarınızı almanız avantajınıza olacaktır ama böyle bir bayiliğiniz yok ise yukarıda saymış olduğum nedenleri göz önünde bulundurarak ödeme sistemi hizmeti veren bir firma ile işe başlayın. Uzun yıllardır Payu ödeme sistemi ile çalışan bir firma olarak size gönül rahatlığı ile bu firmayı önerebilirim.

 

 

 

 

 

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!