Menü
10Ara

Vaad Ettiğinden Fazlasını Yap

satisyapmak

Satış yapmak vaad etmektir. Müşteri bizden ürün alır. Bizde ona ürünü sağlam bir şekilde zamanında teslim etmeyi vaad ederiz.

Aldous Huxley’in çok sevdiğim bir sözü var ‘’ Yapabildiğin kadar söz ver , sonra söz verdiğinden daha fazlasını yap ‘’ genelde özel hayatımda da iş hayatımda da yapabileceğimden azının sözünü vermeye çalışırım.

Sizlere teslim süremiz ile alakalı uygulamış olduğumuz politikamızın nereden nereye geldiğini anlatmak istiyorum.

Kurulduğumuz ilk dönemde ürünlerimizi 3 iş gününde kargoya veririz diyorduk. Aslında ürün stoklarda vardı ama işle ben ilgileniyordum ve haftanın belirli günleri üniversite hayatıma devam ediyordum. En geç ertesi gün ürünü kargoya teslim etme oranım %80 idi. Müşterilerimiz memnundu. Birde karşımızda 1 günde teslim ediyoruz diyen bir rakibimiz yoktu.

Sonra rakipler geldi aynı vaadte bulundular. Bu sefer biz ürünü daha önce kargoya verdiğimizi beyan etmek zorunda kaldık. 24 Saat içinde siparişleriniz kargoya verilir dedik ve okulun bitmesiylede ve personel sayısının artması ile %93 bir başarı yakaladık. Aynı gün kargo sözü vermememize rağmen %70 ürünleri aynı gün kargoya veriyorduk. Müşterilerimiz çok mutlu idi.

Gün geçtikçe rekabet artıyordu. Aynı gün kargo çok değerli bir hal aldı. Bizde saat 14.00’a kadar verilen ürünlerde aynı gün kargoya başladık. Burada başarımız %77 ye düştü. %23’lük bir müşterimize sözümüzde duramıyor mahcup oluyorduk. Şu an bu oranı iyileştirip 14.00’a kadar verilen siparişleri %95’lere çıkarmış durumdayız.

Teslimat anlamında şu an vermiş olduğumuz sözden fazlasını yapmamız için verilen siparişin aynı gün teslim edilmesi gerekiyor.

Bu imkansız mı ?

Hayır ilk hedefimiz tüm ürün gruplarında 14.00’a kadar verilen siparişlerde aynı gün kargo yapmaya sonrasında da aynı gün teslimatı hedefliyoruz.

Bunu paylaş

Hakkımda Emrah DURASI

2006 Yılından Beri Dikey E-Ticaret Yapar. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. Konularda Kendince Yazılar Yazar...

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

© Copyright 2024, All Rights Reserved - Sitedeki görseller ve içerikler izin alınmaksızın herhangi bir mecrada kullanılamaz ya da dağıtılamaz!